اندر وقایع 22 خرداد


جمعه 22 خداد
با شوق خاصی از سر کار به سفارت رفتم تا رای بدم و دقایق اخر پای صندوق رای بودم. یکی دو هفته ای میشد که به خودم گوشزد میکردم که ایرانی هستم و باید برای حق انتخابم ارزش قائل بشم که اگر انتخاب نکنم دیگری بجای من تصمیم میگیره. خوشحال از اینکه هر ایرانی، حتی غیر سیاسی، این حق رو داره که با اطلاعات قابل دسترسی رییس جمهور  رو انتخاب کنه و این انتخاب کاملا ازاد برگزار میشه.

از طرفی هم برکنار شدن احمدی نژاد اهمیتش برام بیشتر از انتخاب کردن نامزد ریاست جمهوری بود. با در نظر گرفتن اینکه من اکثریت اخبار ایران رو از طریق رسانه های اروپایی و مخصوصا اتریشی دنبال میکنم, خسته از بی تدبیری احمدی نژاد در  سخنرانیهاش تو مجامع بین المللی شدم. حرصم میگیره که طرز حرف زدن رییس جمهور، نماینده یک ملت، در سطحی حتی پایین تر از خیلی از 20 ساله هامون باشه. انکارهای مضحک و اشکار، سخنرانی های بی ربط و بی جا و حتی رعایت نکردن اداب معاشرت در مجامع بین المللی باعث شده بود که تو ذهنم احمدی نژاد رو شخصی کاملا بی تدبیر و نالایق در سمت رییس جمهوری ببینم.

دونستن این مسئله خالی از لطف نیست که اتریش ارتباط سیاسی و اقتصادی خیلی خوبی با ایران داره و حمایت اتریش که ریاست دوره قبل اتحادیه اروپا رو بر عهده داشت و هم عقیده گی نزدیکش به سوییس، همسایه غربی، تبدیل به اهرمی برای تعادل ارتباطات اروپا با ایران شده بود. ارتباطاتی که با نشان دادن انگشت اشاره امریکا رو به تیرگی رفته بود. قرارداد بزرگ گازی سوییس با ایران در زمان صدور حکم تحریم اقتصادی، پوشش خبری مسالمت امیز از زندگی مردم ایران و پخش قابل توجه فیلمهای ایرانی در شبکه های تلوزیونی اتریش و سوییس نمونه هایی از حفظ تعادل این ارتباط ها هستند.

 

اقای رییس جمهور، از وقایع بعد از انتخابات شما بهتر از من با خبرید که حکم خاموش کردن صدای اعتراض رو حتی به قیمت جون مردم دارید. با بوجود اومدن این فضا از این پست به عنوان رسانه ای استفاده میکنم تا بدونید که من به شما رای ندادم.

/ 5 نظر / 17 بازدید
م.ا

گله کرکسها بازم رسیدند/ انگار جنازه های تازه دیدند به اسم امنیت یه جای نزدیک/ باز نفس یه ملت رو بریدند

لی لی

آیا خدا صدای ما را می شنود؟...

مرجان(کمی پاکنویس...)

خیلی جالبه...همه همین رو می گن.اینکه به عمرشون رای ندادن یا اگر میدادن رای سفید بوده یا کلن براشون فرقی نداشته کی رئیسجمهور باشه یا هرچی...اما اومدن پای صندوق تا هرکی میخواد بشه اما اح می نژ نه....و جالبتر از اون اینکه 90 درصد بلاگهایی که دیدم همین رو میخواستن...که البته حقیقی یا دروغ...نشد. این نظر شخصیه منه(شاید کمی هم بچگانه و برگرفته از احساس باشه):کوروش عزیز...من یکی که مطمئن بودم تو به اح رای ندادی...کلن یک نفر رو نشونه کن ازم بپرس به کی رای داده،بهت می گم!به نظرم از رفتار مردم کاملن مشخصه! (این 1)