اندر وقایع 22 خرداد (3)

وجود یک دشمن خارجی از بدو بوجود اومدن انقلاب به اتحاد و یکپارچگی جمهوری اسلامی کمک  کرده، این تجربه بعد از 8 سال جنگ به وجود اومد و تا امروز به عنوان نکته ای قابل تامل مد نظر قرار گرفته شده. حال ایا واقعیت این امر باید باعث تراشیده شدن "دشمن خیالی" برای پیوند دادن شکاف اشکار بوجود اومده بین گروه های بزرگ مردمی بشه؟

بعضی ها انگار دلشون نمیخاد برای ازادیهای  بیرون از ایران ارزش و احترامی قائل بشن. اصلا انگار باید همه دنیا همون طوری که ما حکومت داری میکنیم و به مردممون ازادی میدیم عمل کنن! 

پارسال شبکه یک سراسری اتریش فیلم مستند و پر هزینه ای رو به کارگردانی یک یهودی پخش کرد. مطمئنم که این فیلم به دفعات و در کشورهای مختلف با اکثریت مسیحی نشین پخش میشه. فیلم با کارگردانی قوی در فلسطین پر شده بود و به سنگ قبرهای تاریخی انجا میپرداخت. با دلیل و نشانه به اثبات میرساند که مسیح فرزند کیست و از نوادگان مسیح هم نام میبرد!! واقعیت یا عدم واقعیت این فیلم مد نظر نیست و چه بسا که کمتر مسیحی ان را باور دارد. موضوع اشاره ازادی بیان و پوشش رسانه ای گسترده حتی در شبکه ای هم ردیف شبکه  سراسری یک ایران ست. اونوقت در جریانات اخیر مقامات دادشان به اسمان رفته و زمین و زمان را بانگ برمیدارند که چرا رسانه های خارجی درگیریهای داخلی رو به گونه واقعی (ببخشید افراطی جهت دار) پوشش کردن و نه انچه صدا و  سیما.

 صدا و سیما هرچه دلش میخواهد پوشش میدهد، زنی معترض از صدای معترضین نتیجه انتخاباتی و شبکه های خارجی تصاویر تکان دهنده اعتراضات مردمی به نتیجه انتخابات و این تناقض پوشش خبری کماکان ادامه داره. بی بی سی هم که مدتیه برنامه ها و پوشش خبری فارسی خودش رو توسعه داده از تمام امکانات برای پوشش خبری وقایع 22 خرداد استفاده کرد و اینها هیچ به مزاج مسئولین خوش نیومده. بزرگ شدن غیر طبیعی این موضوع برخاسته از خوفی ست که مردم عادی از درکش ناتوانند و ظاهرا این شواهد حضور دوباره دشمنان انقلاب و وقت یکپارچه شدن امت همیشه در صحنه ایران و جنگ با دشمن انقلاب مردمی ست. انشا ا.. سبب خیری برای رفع اختلافات  داخلی هم باشد.

تراشیدن دشمن خیالی مخصوصا به گونه افراطی با وجود شکافهای کاملا داخلی اما همیشه به نفع مردم و انقلاب نیست که از نگاهی دیگر، داخلی و خارجی، به منزله تبدیل شدن عده ای از مردم که خود انقلاب را رقم زدند به حامیان دشمنان انقلاب و این تغییر نام چیزی  بجز قتل عام و شکنجه و خفقان و رعب و وحشت در بر نخواهد داشت.

 

/ 7 نظر / 25 بازدید
مهدی

سلام دوست عزیز وبلاگ خوبی داری... خوشحال می شم به وبلاگ من بیای و نظر بدی... تازه شروع کردم... به سراغ من اگر میایی... نرم و آهسته بیا... مبادا که ترک بردارد، چینی نازک تنهایی من...

مرجان(کمی پاکنویس...)

واقعن. ولی خدایی میخوام واقع بین باشیم.کوروش نمیدونم تو که اینجا نیستی اخبار ایران رو از شبکه های داخلی پی گیری میکنی یانه. خدای من خیلی خنده داره!! میخوام ببینم اون خانوم یا آقای مخبر که پشت رو به دوربین نشسته یک لحظه شرم نمیکنه...خجالت نمیکشه از این که راست راست داره دروغهای شاخ دار و فاحش تحویل میده به مردم؟! شاید این راهکارا 30 سال پیشی که ماهواره و نت و اینها نبود جواب میداد ولی آیا نباید برای سیاستی که میخوان بکار ببرن یکخورده به روز تر باشند؟! عجبا...کاش فقط تو انتخابات به شعور مردم توهین شده بود.....اینها که هر عملشون باعث میشه آدم به کودنی (ببخش اینو میگم)خودش و هموطناش شک کنه! من که رای ندادم...سنم کم بود....(همه ی ایران اینو فهمیدن منم میمردم اینجا ننویسم!!!)

پرواز 92

[لبخند]

mina kiani

سلام داداش خوبی؟[نیشخند] مطالبت رو ذخیره کردم سر فرصت بخونم [گل] آمدی شیراز؟ یا هنوز نه1[پلک]

آزاد

سلام ممنون از نوشته هات،جالب بودن،دنبال اطلاعات می گشتم اتفاقی وبلاگ شما رو پیدا کردم یک مقدار اطلاعات در مورد مهاجرت و پناهندگی میخواستم،میتونید بهم مشورت بدید؟