رنگها

مشکی رنگ زیبایی ست، متین و سنگین، همیشه مد و شیک، رنگی که مورد انتخاب اکثریت است و به عبارتی پوشاک مشکی بیش از حد مورد استفاده قرار میگیرد. این انتخاب بیش از حد اما معایبی هم در بر دارد. تاثیر منفی این رنگ تیره روی ما در دراز مدت باعث انزوا، عصبی شدن و حتی افسردگی میشود. موج ارام این تاثیر به گونه ایست که شخص به ندرت متوجه ان میشود.

رنگها همگی زیبایند، ترکیباشان در کنار هم میتواند زیباترین تابلوها را بوجود بیاورد در صورتی که تابلو یکدست مشکی جذابیت خاصی ندارد. در این بین هنر نقاش هم زیبایی ها را صد چندان بیشتر میکند، درست عین ادم خوش سلیقه ای که در انتخاب و ترکیب رنگ لباسش به زیبایی پوشش و در نتیجه خودش صد چندان میفزاید.

انتخاب بیش از حد لباس با رنگ مشکی، چیزی که در ایران رایج است، از مهمانی های بزرگ گرفته تا گردش های خیابانی، به نظرم بیشتر اوقات بی ارتباط با بی سلیقگی افراد نیست. انتخاب راحت!

حرفم مشکی گریزی نیست که از قدیم تا بحال در مهمانیهای شبانه (در اینجا کنسرتها) یکی از زیباترین لباسها، مخصوصا برای خانومها، لباسهای مشکی ست. توصیه میکنم که برای حفظ تعادل حداقل در مهمانیهای کوچک، در خانه و خیابان از رنگهای شاد و متنوع استفاده کنید، تاثیرش را خودتان خواهید فهمید! از طرفی هم در جامعه ای که یکباره نیمی از مردمانش رو به یک مد میاورند، متفاوت بودن خودش نوعی مد است که شما به جای دیگران ابداعش میکنید. استفاده از رنگهای متنوع کاملا بی ارتباط با نوع حجاب و یا گرایش به بی حجابی ست. در لباسهای طرح سنتی ایرانی از رنگهای متنوع و زیبایی استفاده شده که گاه خیلی پوشیده تر از لباسهای امروزیند. پا را هم میشود کمی فراتر گذاشت و از طرح ها و رنگهای هندی، سرخپوستی، عربی و ... استفاده کرد. دقت کنید که همیشه در ابتدا برای دل خودتان نوع و رنگ لباستان را انتخاب کنید، بعد خانواده را از نوع پوششتان راضی نگهدارید و در انتها به دیگران و مد توجه کنید.

 


توصیه ای دوستانه به خانومها که خرید پوشاک یکی از مهمترین علاقمندیهایشان است دارم و از انجا که معمولا از بیشتر لباسهایشان فقط چند بار استفاده میکنند انهم در مهمانیهایی با اشخاص مختلف تا مبادا تکراری به نظر برسند و بعد در بایگانی نگهداریشان میکنند در این کار تجدید نظر کنند و این قبیل لباسها را به دیگران ببخشند. مطمئن باشید کسانی هستند که از داشتن لباسهایتان خیلی خوشحال میشوند و انرژی مثبتی که از طریق بسمت شما می اید نور شادمانی در مسیر زندگیتان میتاباند.
لباسهایتان را تمیز کرده و اتو شده و با میل به کسانی که مشتاق داشتنش هستند ببخشید.

/ 11 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرجان(کمی پاکنویس...)

فقط من تا آخر شهریور وبم بیشتر باز نیست میخوام قبل رفتنم یکی یک پست از بهترین دوستام رو توی بلاگم بذارم میشه خواهش کنم(چون دوست دارم نوشته هات رو) یک پستت رو بدی من بگذارم تو بلاگم؟!به اسم خودت در واقع تو اونجا مهمون شی! هان؟

مرجان(کمی پاکنویس...)

پارگراف آخر: منم چون دارم از اینجا میرم و به طبع کلی لباسهام رو نمیتونم با خودم ببرم جایی...کاری که تو میگیو میکنم...اما... همیشه انجام این کار برام سخت بوده از اینکه عزیزی که بخوام اینها رو بهش بدم توی دلش غمگین نمیشه؟[ناراحت]

مرجان(کمی پاکنویس...)

کوروش جان (بقیه شو هم خوندم!!) من تو یک خونواده ی متعصب بزرگ شدم که عمری به خاطر اینکه داداشام دوست نداشتن جایی که میرم رنگ پوششم جوری باشه که قابل تشخیص در جمع باشم اکثرن مشکی پوشیدم.حتی با وجود اینکه من اینجا چادر سرم میکنم! البته اون مشکی پوشیدنه مال 3 سال قبل بود که خودم رو نمیدونستم...الان قضیه فرق داره...طوری نگاه کردم به زندگیم که دقیقن بدونم به چه دلیل چه کارایی میکنم. چادر پوشیدن اونم تو هوای گرم تابستون و با اون همه دست و پا گیریش رو دوست ندارم...اما 1 اینکه برای رسیدن به خیلی از خواسته های دیگم مجبورم بپوشم و در ثانی از خورده شدن توسط نگاه مردهای دونی که هنوز نسلشون اینجا باقیه خودم میخوام. اما رنگ شاد... اتفاقن امروز به مامان گفتم بریم یه پارچه ی مشکی بخریم برا مانتو برا دانشگاه...حالا برم قرمز بخرم هان؟![نیشخند]

مرجان(کمی پاکنویس...)

و دلیل اینکه چرا من یکی مانتو مثلن مشکی میخرم! چون که هیچ وقت از مد نمیره(اگه هیچ وقتم رو مد نیست ولی خب!) میشه باهاش انواع روسری و شال ها رو پوشید به قول تو رنگ سنگین رنیگینی هم هست ولی برای مجالس من تا حالا مشکی نپوشیدم اما جلوه ش خیلی زیاده و شیک میشه! رنگ پوست رو روشن تر نشون میده. به نظرم نوع استفادش کمتر از مدت استفادش تو دپ شدن تاثیر داره. منظورم اینه که یه شب فکر نمیکنم همچینی تاثیر بگذاره اما مداوم چرا. مثل مانتو. من این رو رسیدم بهش.

م.ا

این قسمت بی سلیقگی رو خیلی خوب اومدی.......به بهونه اینکه مشکی رو با همه چی میشه پوشید کار خودشون رو راحت میکنن. در حالی که ترکیبات رنگی دیگه ای هم هستند که خیلی دلنشین و جذاب میشن. فقط بعضی ها نمیخوان به خودشون زحمت بدن!!!

ununoctium

من نه تنها مشکی نمی پوشم بلکه از بس رنگای عجق وجق و شاد استفاده می کنم همه بهم می گن جیغ!!!

نهانخانه

كنار دريا، با آب همزبان بودم . ميان توده رنگين گوش ماهي ها، ز اشتياق تماشا چو كودكان بودم ! به موج هاي رها شادباش مي گفتم ! به ماسه ها، به صدف ها، حباب ها، كف ها، به ماهيان و به مرغابيان، چنان مجذوب، كه راست گفتي، بيرون ازين جهان بودم . نهيب زد دريا، كه : - « مرد ! اين همه در پيچ تاب آب مگرد ! چنين درين خس و خاشاك هرزه پوي، مپوي ! مرا در آينه آسمان تماشا كن ! دري به روي خود از سوي آسمان واكن ! دهان باز زمين در پي تو مي گردد ! از آنچه بر تو نوشته ست، ديده دريا كن ! زمين به خون تو تشنه ست ، آسماني باش ! بگرد و خود را در آن كرانه پيدا كن باسلام وبلاگ زيبا وپر محتوايي داريد از مطالبت لذت بردم خوشحال مي شم به من سر بزني